Salon Eden

MOXOVÁNÍ

Stručný popis

MOXOVÁNÍ

Léčba ohněm, neboli požehování, má ve východní medicíně tisíciletou tradici. První zmínky o prohřívání aktivních bodů v Čínské literatuře nalezneme v letech 374 – 289 př. n. l. Spočívá v nahřívání určitých částí povrchu těla sušenou natí pelyňku černobýlu.

Samotné požehování, nebo též moxování, se v praxi provádí tak, že se zapálí k tomu určená moxa-moxovací doutník a hořící konec se přiblíží k tělu tak, aby bylo vnímáno příjemné teplo. Hořící konec se samozřejmě nedotýká kůže, nýbrž je asi jeden až dva centimetry od ní vzdálen. V podstatě začínáte zahřívat cca dva centimetry od kůže a jak se bod zahřívá, „zvyká“ si na teplo, automaticky přibližujete doutnající konec až na centimetr. Je třeba bod dostatečně prohřál, při pocitu pálení doutník zase oddálíme. Celková doba prohřívání je 5–10 minut,dokud místo není zarudlé. Při ošetření větší plochy rovnoměrně prohříváme celou ošetřovanou část např. celou plosku nohy.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | MOXOVÁNÍ

Požehování má obecně podobné efekty a výsledky jako akupresura. Pokusy ale prokázaly, že na biochemické úrovni a na buněčné úrovni má požehování na organismus daleko větší efekt než akupresura. Například:

Zvětší se produkce bílých krvinek. Jejich počet se začne zvyšovat bezprostředně po prohřívání a dosahuje svého vrcholu po osmi hodinách. Tento vrchol se udrží téměř 24 hodin.Zvýšený počet leukocytů se udrží čtyři až pět dní po ošetření. Počet bílých krvinek se může až zdvojnásobit. Pokud terapii provádíme souvisle šest týdnů, může efekt zvýšení přetrvávat až tři měsíce po prohřívání. Zvyšuje se produkce červených krvinek a krevního barviva.Je prokázána i větší rychlost srážení krve i kapacita produkovat protilátky, zvýšené množství krevních destiček. Obecně zlepšuje oběh krevní i lymfatický. Zřejmě vlivem tepla dochází mimo jiné i k rozšíření cév a urychlení oběhu v celém těle. Klienti se po prohřívání cítí velmi ospalí, relaxováni a pociťují teplo v celém těle. Zvláště to ocení lide, kteří mají chladné končetiny.

Indikace:

bolesti a potíže kloubů, svalové kontraktury a spasmy, vleklé a chronické nemoci dýchacích cest, zažívacího ústrojí, u bolesti v zádech, u starých osob, u dětí a zesláblých osob obecně, u sportovců ke zlepšení výkonu, jako prevence nemoci a k udržení zdraví.

Kontraindikace:

alergie na pelyněk nebo kouř, vznikající jeho spalováním, moxováním nelze ošetřovat obličej, zvláště v okolí očí nebo kštice stavy vyčerpání těhotenství diabetes mellitus horečka u psychických onemocnění v oblasti hlavy na prsní bradavky v obličeji, především oblast očí u opilých osob u otevřených ran


zajímavosti:

Moxování (požehování) patří mezi léčebné metody tradiční čínské medicíny. V historii objevuje téměř současně s akupunkturou a dokonce se traduje, že je ještě starší. Pelyněk a jeho účinky:

Pelyněk je v čínské medicíně považován za bylinku, která doplňuje v těle energii, odpuzuje chlad a bolest. Podporuje cirkulaci energie a krve.

Kouř z pelyňku: působí antisepticky. Může se „okuřovat“ například plíseň na nohách. Tvary a formy:

nalepovaci-moxovaci-kuzelikyK moxování se dá použít pelyňková vata, pelyňkový prášek, pelyňkové doutníky, kužílky či minimoxy. Nejpoužívanější jsou však doutníky.

Existují i moxy s omezenou kouřivostí, tzv. nekouřivé moxy. Tyto moxy se používají v malých, hůře větratelných místnostech a všude tam, kde nepotřebujeme zároveň léčivý kouř.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X