Salon Eden

ZÁSADITÁ DOMÁCÍ PÉČE

Stručný popis

ZÁSADITÁ DOMÁCÍ PÉČE

Zásady zdravého těla

Bez nečistot = bez celulitidy

Výživa +Pohyb

Hubnutí + Ošetření

Moderní žena dbá o svou krásu a zdraví. Krásné tělo a pěstěný zevnějšek jsou výrazem aktuálního vnímání vlastní ceny. Celulitida a nadváha je však zcela reálný problém. Překyselení žaludku vlivem špatného stravování, stres, přejídání, nedostatečný příjem tekutin, nedostatek pohybu a nadměrná svalová zátěž jsou dnes téměř součástí běžného dne každého z nás.Následkem je, že žena se v pravém smyslu „okyselí“ a zanese. Výsledkem tohoto zanesení je nadváha s níž je spojena celulitida.

Původ kyselin v našem těle

Maso a masné produkty – kyselina močová

Vepřové maso – kyselina sírová a kyselina dusičná

Cukrovinky, cukr, produkty z bílé mouky – kyselina octová

Sladidla – kyselina mravenčí

Nealkoholické nápoje (slazené) – kyselina fosforečná

Káva, černý čaj, červené víno – kyselina tříslová

Léky mírnící bolest (analgetika) – kyselina acetylosalicylová

Nadměrné přetěžování svalů – kyselina mléčná

Nedostatek pohybu – kyselina uhličitá

Stres, zlost – kyselina solná

Co pomůže na zanesení našeho těla toxiny? Detoxikace!

Nadbytek kyselin a škodlivých látek musí organismus pomocí s minerálních látek přeměnit na neutrální soli. Vyskytuje-li se v těle více solí než jsou ledviny a střevo schopny vyloučit, skladují se, váží se na vodu a tuk jako přebytek nečistot – strusky. Celulitní tkáň je od přírody skladovací tkáň, vzniká po zakyselení již u mladých žen na stehnech, zadečku, břiše, bocích a na pažích.

Úspěšné čištění a regenerace zakyselených celulitních tkání

zásadotvorná strava

aerobní pohyb bez přetěžování svalů

odkyselení

ošetření postižených partií v kosmetickém salonu

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | ZÁSADITÁ DOMÁCÍ PÉČE

Podrobný popis domácí zásadité péče na zeštíhlení,a odstranění (zanesení) celulitidy

Zásadotvorná strava

Změna stravy pomáhá trvale odstranit celulitidu. Na základě nízkého příjmu kyselin je zamezeno jejich ukládání do tkání. Látková výměna a tkáně jsou díky přírodním vitálním látkám a cenným potravinám posíleny.

Je potřeba mít zásaditou, plnohodnotnou, vegetariánskou stravu, která obsahuje vysoký podíl syrové zeleniny a ovoce a celomolekulovou rostlinnou potravinu. Nazýváme je celomolekulová, protože to ve 100 rostlinách obsahuje všechny minerály, vitamíny a rostlinné látky, které nám dala příroda k dispozici. Zvýšený příjem životně důležitých vitálních látek zachycuje přebytek kyselin a škodlivin, než se usadí v těle. Navíc můžeme vyrovnat případný deficit minerálních látek a vitamínů. Zesílené zásobování minerálními látkami je velmi důležité během speciální zásadté kůry nejen jako podpora látkové výměny, ale také účinná a nutná podpora ledvin při vylučování škodlivin.

Tkáň postižená celulitidou bude pročištěna a posílena a dojde k obnovení vlastních zásob minerálních látek v pleti, vlasech, nehtech a kostech.

Denní příjem tekutin od ½ – 1 litru 7×7 KräuterTee – bylinného čaje a od 1 – 1½ litru čisté vody. Konzumace cukrů a sladkostí by měla být během kúry velmi omezena.

Zásadotvorná, lehce stravitelná a velmi chutná snídaně je jahelno-pohanková kaše s ovocem, oříšky apod. dle chuti. Převážně rostlinná strava pomáhá snižovat celkový kalorický příjem a množství tuků.

Když naše strava neobsahuje kyseliny a škodlivé látky, které se uskladňují ve tkáních, dochází k posílení látkové výměny. Díky přírodním vitálním látkám, které pomáhají zesilovat látkovou výměnu je celulitida trvale odstraněna.

Strava – zásadotvorná plnohodnotná-vegetariánská, kterou doporučujeme, obsahuje vysoký podíl čerstvé zeleniny, ovoce a čerstvých ovocných a zeleninových šťáv stejně jako rostlinné potraviny – celomolekulové. Zvýšený přísun životně důležitých výživných a vitálních látek zachycuje nadbytek kyselin a škodlivých látek Dodatečně může vyrovnat případný deficit minerálních látek a vitamínů. Tkáň postižená celulitidou bude opět posílena a tělu vlastní minerální zásoby v pleti, vlasech, nehtech, chrupavkách a kostech můžou být opět obnoveny.

Převážně rostlinná strava vede k celkovému snížení příjmu tuků a kalorií. Vedle profesionálního ošetření celulitidy často výrazně podporuje výsledek snížení váhy.

Pohyb bez přetěžování

Zanesené a špatně prokrvené tkáně se špatnou látkovou výměnou – to je celulitida.

Díky cílenému aerobnímu svalovému tréninku bude povzbuzeno jak prokrvení tak látková výměna ve tkáních. To také urychlí snížení váhy a regeneraci tkání postižených celulitidou. Taktéž se zlepší stav podílu svaloviny a tuku v těle. Podíl svaloviny „paliče kalorií“ vzroste a podíl tuku klesne.

U sportu je důležité, nebýt bez dechu. Stejně tak nesmí být jednotlivé skupiny svalů přetěžovány. Díky přetěžování svalů dojde k nedostatku kyslíku a vytvoří se nadmíra kyseliny mléčné.Tkáň se překyselí a dojde k přibývání na hmotnosti. Proto například vysoce výkonné sportovkyně kvůli přílišnému sportování mají také celulitidu! Zde mluvíme o celulitidě způsobené kyselinou mléčnou.

Při CelluliteKur doporučujeme aerobní sportovní aktivity, speciální cvičebníprogramy na. posílení svalů a vazivové tkáně problematických partií.

Součástí programu mohou být také jiné druhy sportu, jako dlouhá chůze a jízda na kole.

Peter Jentschura má pro sport 2 přikázání, která znějí:

„Před ním zásaditě mineralizovat!“

„Po něm zásaditě odkyselit!“

Zásadité hubnutí

Jako doporučené prostředky k hubnutí nabízíme k domácímu ošetření využívat zásaditou tělovou péči ve formě koupelí celého těla a chodidel, zásadité obklady a zásadité punčochy. Hodnota pH okolo 8,5 urychluje díky vyrovnání koncentrace vylučování zatěžujících jedů, škodlivin a kyselin přes pleť a sliznice.

Důležité je pravidelní použití zásaditých koupelí s teplotou 36°-38°C. Snažte se dosáhnout nejméně 3 koupelí chodidel týdně v délce trvání 30–90 minut. Optimální je provádět tuto koupel každý den. Rozumné je doplnit je dvěmi koupelemi celotělovými nebo sedacími týdně.

Místo koupelí chodidel můžete také na noc navléknout zásadité punčochy. Vnitřní punčochy se položí do nálevu (1 litr vody s 1 vrchovatou malou lžičkou soli). Poté se punčochy silně vyždímají, navléknou a přetáhnou vnějšími vlněnými punčochami. Zásadité punčochy jsou nejen báječný podpůrný prostředek při odkyselování, ale také pečují o odpočinek během spánku

e-shop

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X