Salon Eden

ÚLOHA LYMFODRENÁŽE

Stručný popis

ÚLOHA LYMFODRENÁŽE

Snad každý ví, že v lidském těle existuje lymfatický systém, ne každý už však ví, kde ho hledat. Poměrně známý je výraz mízní či lymfatické uzliny a obecně se ví i to, že jejich zduření bývá známkou vážných zdravotních komplikací. Lymfatický systém je komplexní soustava jednoduchých lymfatických cév a lymfatických uzlin, které obsahují bílé krvinky a tkáň vytvářející protilátky.Tento systém odvádí tekutinu z tkání, zachytává cizorodé částice, mikroorganismy a nádorové buňky a přivádí buňky určené k boji s infekcí, tedy protilátky na místa v těle, kde je jich zapotřebí. Z tohoto jednoduchého popisu je zřejmé, že bezchybná funkce lymfatického systému je pro náš organismus nesmírně důležitá.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | ÚLOHA LYMFODRENÁŽE

Lymfatické masáže

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu… Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky… Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě. Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Pozitivně ovlivňuje autonomní nervový systém. Kromě zdravotních vlivů mají lymfatické masáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk.

Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Pro nastartování organizmu je potřeba několik terapií po sobě,pak popř.1× za měsíc udržovací kůra.Pro prevenci křečových žil provádíme lymfatickou masáž dolních končetin alespoň 2× za měsíc. Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy je velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.

Lymfatická drenáž spočívá v jemné masáži, kterou se působí na řetězec lymfatických uzlin. Je to relativně nová metoda, která si své postavení upevnila teprve v posledních desetiletích. V Americe a Austrálii byla tato technika po provedení důkladných studií všeobecně zavedena v rámci estetických terapií. Vychází z principu, že správně provedená masáž pozitivně ovlivňuje cirkulaci lymfy mnohem více, než je tomu u jiných typů masáže.Jedná se o komplex manuálních technik používaných za účelem snadnějšího odstranění přebytečných tekutin, které lymfa současně s tím, jak prochází uzlinami, sbírá a čistí dříve, než se dostanou do krevního oběhu.

Masáž rovněž podporuje hromadění všech zbytků přítomných ve tkáních v lymfatických kapilárách, odstraňuje lymfatickou stázi, stimuluje buňky imunitního systému, a tak zvyšuje schopnost organismu bránit se proti jakékoliv infekci.

Lymfatická masáž má v oblasti estetické a terapeutické také protiedémový efekt – otoky způsobuje stagnace krve v žilách nebo příliš velké množství chloridu sodného a vody v krvi. Zpravidla se tyto otoky omezují na dolní a horní končetiny. Otoky, na jejichž počátku je intoxikace, problémy s játry a ledvinami, se zpočátku omezují na oblast očních víček, bérců a nohou. Poté se mohou rozšířit i na ostatní části těla.

V současné době provádíme několik typů lymfodrenáže.

Lymfodrenáž dle Haenne Marqardt:45min…450­Kč.

Jedná se o lymfodrenáž reflexní,tedy kratší a je potřebné ji pro dosažení potřebného efektu absolvovat v cyklu minimálně 5× až 10×.

Lymfodrenáž celkovou.

Lymfodrenáž..­.............45min­.............­.....450Kč

Lymfodrenáž..­.............60min­.............­…700Kč

Lymfodrenáž..­.............90min­.............­…1050Kč

Lymfodrenáž..­.............120min­.............­..1500Kč

Lymfodrenáž..­.............180min­.............­..2250Kč

Lymfodrenáž..­.............90min­.............­.....1500Kč

Vždy se jedná o komplex několika tělesných partií,pokud nemáte s lymfodrenážemi zkušenosti,rádi Vám poradíme,který typ je pro Vás vhodný.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X