Salon Eden

SVATOJÁNSKÁ MASÁŽ

Stručný popis

SVATOJÁNSKÁ MASÁŽ

Při masáži se využívá účinků přírodního léčivého Třezalkového (Svatojánského) oleje a energetizujících hmatů tak, aby se olej zapracoval do co nejhlubších vrstev svalstva až k obratlům a ploténkám.

Tato uvolňující komplexní masáž je velmi účinná metoda působící také na nervový systém a pohybový aparát. Působí skvěle jak na vnitřní orgány,tak i vně na svaly okolo páteře, a proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv.

Tento druh terapie je nejpřirozenější metodou pro uvolnění páteře.Součástí je i Breussova masáž podél páteře.Doporučuje se zvláště při sedavém zaměstnání,nebo dlouhodobě se opakující činnosti,kdy jsou namáhány stejné části těla.Uvolňuje svalové napětí, zklidňuje nervový systém, prohřívá ztuhlé a bolavé svalstvo, odstraňuje únavu, zlepšuje kvalitu spánku, redukuje hladinu stresových hormonů.

Terapie obsahuje:

ošetření zad teplým třezalkovým olejem

relaxace klienta na vyhřívaném lehátku

diagnostika z reflexních plosek nohou

poté reflexní terapie – reflexní masáž chodidel

uvolňující masáž nahřátých zad odstraňující blokády páteře

uvolňující relaxační masáž šíje a krku,která využívá prvky čínské masáže hlavy

masáž rukou a dlaní

Proč je terapie vhodná?

vyhledávaná podpůrná terapie pro lidi se sedavým zaměstnáním, jednostranně zaměřeným pohybem

fyzická i duševní relaxace – působí okamžitě nejen na tělesný, ale i duševní stav

uvolňuje svalové napětí a zklidňuje nervový systém

zmírňuje svalovou dysbalanci

vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu

prohřívá ztuhlé a bolavé svalstvo

odstraňuje únavu, zlepšuje kvalitu spánku

redukuje hladinu stresových hormonů

dochází k aktivaci krevního oběhu a lymfatického systému

Při diagnostice z reflexních zón na chodidlech se dozvíte mnohé o svém zdravotním stavu. Spoustu tělesných problémů se dá odstranit právě reflexní masáží nohou.a uvolnit ztuhlé svaly na zádech a šíji potřebuje snad každý..!Tato masáž velmi dobře působí tedy reflexně na celý organismus,ale také na bolavá záda, působí proti ztuhlým lokalitám okolo páteře. Navozuje pocit uvolnění jak psychické, tak fyzické. Výrazně zlepšuje prouděné krve a lymfy. Po pravidelné masáži pocítíte lepší držení těla, pocítíte přísun pozitivního myšlení.Masáž šíje navíc navozuje příjemný pocit úlevy, zlepšuje držení těla, uklidní mysl, v neposlední řadě zapomenete na vaše běžné starosti a výborně si odpočinete.

U 60 minutové terapie je vynechaná buď Breussova masáž podél páteře nebo masáž rukou.Pokud si přejete právě tyto části ponechat,nebojte se předem domluvit s masérem.. :-) Přejeme Vám báječný uvolňující zážitek.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | SVATOJÁNSKÁ MASÁŽ

Více o Svatojánském oleji a třezalce

V malých žlázkách třezalky je obsažené červené barvivo hypericin, nazývané krev svatého Jana. Podle pověsti totiž třezalka vznikla díky krvi, která se vsákla do země po stětí Jana Křtitele. To má zřejmě největší podíl na tom, že třezalka byla opředena řadou pověr. Třezalka byla také středem zájmu alchymistů, které fascinovala přeměna svěže zelené rostliny se zlatými květy na červený olej.

Dnes je třezalka populární především jako přírodní prostředek působící proti depresím. Například v Německu je třezalka v léčbě lehčích depresí populárnější a častěji předepisovaná lékaři než klasická antidepresiva.

Staří Řekové a Římané věřili, že třezalka zahání zlé duchy. Protože rozkvétá v období kolem svátku sv. Jana, v některých zemích se jí říká \„kvítí svatého Jana\“. V období antiky byla třezalka nazývána Cheirónův kořen, podle moudrého kentaura ovládajícího taje léčitelství. Název třezalky – hypericum – pochází z řečtiny a znamená doslova \„nad obrazem\“. Svazeček třezalky se totiž zavěšoval nad domácí oltářík k zapuzení zlých duchů. Slavný lékař Paracelsus napsal roku 1525: Do této byliny vložil Bůh velké tajemství, které pomáhá od duchů a blouznění, jež uvádí lidi do zoufalství. Všichni lékaři by proto měli vědět, že to není posedlost ďáblem, ale nemoc, a léky na všechny nemoci stvořil spolu s přírodou Bůh.

Třezalka jako metla na nespavost, úzkost, stres a deprese

Možná jste si všimli, že třezalka tečkovaná je častou součástí směsí bylinkových čajů proti nepříjemným stavům naší mysli a těla – sedativní a uklidňující účinky třezalky jsou jistě jedny z jejích nejpřínosnějších účinků na lidský organismus. Čaj z třezalky je doporučován při nespavosti, problémech s usínáním, při pocitech úzkosti, přílišné melancholií, \„skleslé mysli\“, při nadměrném stresu, žaludečních neurózách a dokonce při léčbě lehčí deprese.

Někteří z nás trpí lehkými depresivními stavy především teď, v zimním období. Jsou způsobené především nedostatkem světla a slunečního záření. Projevují se např. dlouhodobou skleslostí, dloutrvajici \„bezdůvodně\“ špatnou náladou a celkovým pocitem únavy, ztrátou motivace atd. Při tomto typu lehčí deprese se třezalka často ukázala jako velký pomocník.

Dalšími účinky u třezalkového oleje jsou v tomto případě podpora a urychlení hojení ran a tlumení bolestí. Třezalkový olej se doporučuje především jako mazání na revma, vykloubeniny, výrony, modřiny a otoky vzniklé pohmožděním či naražením, kde se aplikuje formou obkladů. Potírají se jím menší poranění kůže a popáleniny, ale je také vhodný na štípnutí a bodnutí hmyzem, kde omezuje nepříjemné otoky a svědění.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky třezalky tečkované

Třezalka tečkovaná je velice účinná a v mnohých případech vysoce funkční léčivá bylina. Má však svá úskalí, o kterých je potřeba vědět…

Známý je také výskyt přecitlivělosti pokožky na světlo (fotodermatitis) u některých dlouhodobých uživatelů třezalky tečkované. Ta se projevuje nepravidelným zarudnutím pokožky – fleky – po delším pobytu na slunci. V době aplikace třezalky je proto lepší se vyhnout delším pobytům na přímém slunci, nebo tuto bylinku užívat raději v zimním období.

Třezalka díky tomu,že sama působí jako antidepresivum se tedy nedoporučuje kombinovat s běžnými antidepresivy, jelikož hrozí kontraindikace.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X