Salon Eden

PARAFÍNOVÁ LÁZEŇ A ZÁBAL

Stručný popis

PARAFÍNOVÁ LÁZEŇ A ZÁBAL

PARAFÍNOVÁ LÁZEŇ A ZÁBAL = lokální termoterapie.

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních především na oblast páteře, kloubů a svalů, parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo, cítíte se uvolněně, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt – pokožka je sametově hebká.

Termoterapie je jednou z nejstarších přírodních terapií.

Teplota tekutého parafínu při aplikaci je kolem cca 55°C. Parafin se na postižené místo nanese štětcem v několika vrstvách ( záda, klouby, obličej atd.), nebo se ruce, chodidla,lokte několikrát ponoří do vaničky s nahřátým parafínem. Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních především na oblast páteře, kloubů a svalů.Parafínové zábaly působí jako mini-sauna, využívá se pozvolného předávání suchého tepla z parafínu k hloubkovému prohřátí, které vyvolá reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení ošetřeného místa a tím k stimulaci regenerace tkání, uvolnění svalových spazmů, je urychlen metabolismus a zvyšuje se odolnost organismu. Parafínové zábaly napomáhají nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale mají blahodárný účinek na celé tělo, cítíte se uvolněně, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt – pokožka je sametově hebká.

INDIKACE LOKÁLNÍ APLIKACE TEPLA:

problémy pohybového systému poúrazového, nebo degenerativního původu,artrózy,chro­nická revmatoidní artritida a další postižení především drobných kloubů končetin, Bechtěrevova nemoc,páteřní bolestivý syndrom, neurologická onemocnění, tenisový loket a všude tam kde teplo přináší úlevu od bolesti.

PRO KOSMETICKÝ EFEKT:

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na ruce, záda,stehna nebo chodidla.Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se doporučuje nanést výživný pleťový krém, nebo masku, která se pak beze zbytku vstřebá.Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači.

K zvýšení účinku používáme při masáži vhodný kosmetický přípravek, který se lépe a hlouběji vstřebá do prohřátě pokožky a tím se zvýší jeho účinnost.

Lze použít i před masáží, k prohřátí a uvolnění masírovaných oblastí a tím zvýšení účinku masáže.

Cena:

Parafínový zábal na ruce jako samostatná procedura (v ceně závěrečné ošetření výživným krémem)

250 Kč –30minut

Parafínový zábal na ruce k masáži(lze u některých typů masáží-nutno domluvit se při objednání)

Cena 100Kč

Parafínový zábal na ruce ke kosmetickému ošetření(provádí pí.Věra Polednová)

Cena 100Kč

Parafínový zábal na záda (bez masáže):

300 Kč – 40 minut

Parafinový zábal s masáží zad:

850 Kč – 60 minut

Parafínový zábal lokty

Samostatně 150,–

K masáži 100,–

Parafínový zábal nohy(míněno chodidla+nárt+kot­níky+v ceně závěrečné ošetření výživným krémem). Neprovádíme při plísňovém onemocnění nohou! Samostatně 250,–

K masáži 150,–

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | PARAFÍNOVÁ LÁZEŇ A ZÁBAL

Co vás čeká?

Ponoříte ruce a nohy do nádoby s předehřátým voskem. Po několika vteřinách je vyjmete. Na vzniklou parafínovou krustu vám navlékneme igelitovou vrstvu a poté ještě termonávlek. Na konci procedury vám opatrně celou krustu z rukou i nohou sloupneme. Výsledek bude velmi zřejmý, uvidíte sami.Pokud se provádí parafínové ošetření na větší část těla,parafín se nanáší štětcem.

Co to umí?

Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu a poskytují ochranu drobným kloubům. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení pokožky a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové.

Parafínové zábaly mají blahodárný účinek při léčbě:

• Chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a úrazového původu

• Chronické revmatoidní artritidy a dalších onemocnění drobných kloubů končetin

• Zhrublé, mozolovité, suché či popraskané pokožky rukou a nohou

Co se může stát?

Ano, při ponoření ruky či nohy do nádoby s rozehřátým voskem vás to bude pálit. Opravdu se to dá vydržet, navíc to trvá jen několik sekund. Ten pocit je vlastně téměř totožný, jako když ponoříte zmrzlou ruku do horké vany.

Jak dlouho to bude trvat?

Většinou se parafínové zábaly nechávají působit po dobu cca 30 minut. Probíhá-li však jejich aplikace v rámci jiných procedur, může trvat i déle.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X