Salon Eden

APM meridiánová masáž

Stručný popis

APM meridiánová masáž

Meridiánová masáž je ve světě běžně známá jako Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela APM je technika, která vychází z poznatků klasické čínské medicíny, jejíž základem jsou tisícileté poznatky ohledně akupunkturních drah a bodů. W. Penzel při své práci učinil unikátní objev – zjistil, že dráhy jsou jako elektrický vodič a akupunkturní body fungují jako vypínače. Pokud je vodivost dráhy porušena, vypínač nefunguje. Z toho vyplývá, že pro dosažení kvalitních účinků terapie je nutné stimulovat dráhy i body. Díky tomuto je APM účinnější než jakýkoli jiný způsob práce s energií a metoda se tak stává kompletním řešením energetického oběhu člověka.

V APM lze ošetřit úplný energetický oběh. Využití znalostí tradiční čínské medicíny dává možnost specifickým postupům pro každou změnu zdravotního stavu.

Překážka v energetickém systému je dle APM i jizva. Jizvy na těle i na duši jsou hrází, která brání energii protékat drahami. APM určuje správný způsob péče o jizvy z hlediska energie.

K velmi účinným metodám vyrovnávání energií v těle se řadí meridiánová masáž podle pana W.Penzela, která má své kořeny v tradiční čínské medicíně. Stručně a zjednodušeně řečeno, jedná se o masáž meridiánových (energetických) drah, které probíhají po celém těle. Jakmile je v některé dráze nedostatek či přebytek energie, projeví se to navenek potížemi např. v oblasti vnitřních orgánů (žaludek, žlučník, játra, slezina, tlusté střevo, močový měchýř), dále bolestmi v kloubech, svalech apod.

Jak probíhá meridiánová masáž

Tato masáž spočívá v protažení všech 12 energetických drah, čímž je v organismu navozena energetická rovnováha. Masáž je prováděna kovovou nebo dřevěnou tyčinkou nebo tyčinkou z křišťálu, růženínu apod., a to vždy ve směru toku energie. Tento druh masáže doporučuji jednak všem klientům, kteří chodí na masáže preventivně (odstranění únavy a načerpání energie) a dále pak těm klientům, kterým byla doporučena léčba akupunkturou. To znamená těm, kteří mají tzv. funkční poruchy, kdy jsou vnitřní orgány neporušené, ale přitom již nepracují zcela optimálně.

Pro koho je meridiánová masáž vhodná:

onemocnění respiračních cest

onemocnění z nachlazení,res­pirační onemocnění,astma

oční onemocnění

onemocnění ústní dutiny

bolesti zubů, bolesti po extrakci zubu

žaludeční omenocnění a zažívací potíže,podrážděný žlučník

neurologická a ortopedická onemocnění

bolesti hlavy, migréna

dysfunkce močového měchýře

bolesti kloubů,tenisový loket

TUTO MASÁŽ MOMENTÁLNĚ NEPROVÁDÍME.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | APM meridiánová masáž

Willy Penzel – autor metody Akupunkturní masáž

Akupunkturní masáž dle W. Penzela (APM) má své kořeny v čínské tradiční medicíně, ale byla vyvinuta v Německu v 50.- 60. letech minulého století. Willy Penzel byl původním povoláním stavební lodní inženýr. V době, kdy mu onemocněla žena těžkou jaterní nemocí, začal se věnovat studiu akupunktury a nakonec se ve věku 40 let vyučil masérem.

Od začátku byl značně omezen německou legislativou, podle které směl jehly používat pouze lékař. Vypracoval proto techniku speciální masáže, kterou nazval Akupunkt-Massage / Akupunkturní masáž dle Willyho Penzela. Z východní teorie převzal učení o energii, mystický podtext pominul. Celý systém tak značně zjednodušil, složitá empirie je prezentována srozumitelnou a jednoduchou formou.

Veškerá existence skutečnosti je dána vzájemnou harmonií dvou pólů, kladného jangu a záporného jinu. Známým zobrazením tohoto vztahu je nomáda.

Oba póly jsou spolu spjaty a model je principem všech procesů v kosmu. Vyváženost mezi nimi není statická, ale dynamická a je výrazem zdraví. Přemíra jinu se mění v jang a opačně přemíra jangu v jin. Z napětí mezi jangem a jinem vzniká životní síla, energie čchi, která proudí ve všem živém.

Meridiány tvoří dohromady energetický oběh. Energie (čchi) proudí v přesně určených drahách a časovém pořádku, stává se součástí jednotlivých orgánů, oživuje je a udržuje v činnosti a vzájemné harmonii. Indikace

60minutová masáž: masáž (protažení) 12 meridiánových drah 90minutová masáž: masáž (protažení) 12 meridiánových drah, ošetření tzv.vynikajících bo­dů

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X