Salon Eden

LYMFODRENÁŽ

Stručný popis

LYMFODRENÁŽ

Lymfatická drenáž je specifická masáž, která pracuje s druhou největší tekutinou v lidském těle – lymfou a provádí se na sucho, bez použití olejů.

Správný průtok lymfy v těle a její pročišťování v lymfatických uzlinách zabezpečuje dobře fungující systém obranyschopnosti člověka. Dochází-li někde v těle ke stagnaci lymfy, přináší to člověku stavy hluboké únavy, často podléhá nachlazení, trpí otoky v okolí očí, v obličeji, otékají i končetiny. Je celkově oslabený, má unavený vzhled, cítí se velmi vyčerpaný a jeho imunitní systém je oslaben.

Nedostatečná čisticí funkce lymfatických cest způsobuje také vznik celulitidy, neboť se v těle hromadí odpadní látky, které měly tělo přirozenou cestou dávno opustit.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | LYMFODRENÁŽ

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu… Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky… Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě. Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Lymfatické masáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech). U žen zralého věku lymfatická masáž obličeje vypíná kůži a odstraňuje dvojitou bradu.

Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou i zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Pozitivně ovlivňuje autonomní nervový systém. Kromě zdravotních vlivů mají lymfatické masáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk.

Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí.Pro nastartování organizmu obvykle v rozsahu 5 až 10 terapií při minimálně jedné návštěvě za týden, pak 1× za měsíc udržovací kůra.Pro prevenci křečových žil provádíme lymfatickou masáž dolních končetin alespoň 2× za měsíc.

Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví někdy po první,spíše ale po 3 – 4 lymfatických masážích. Ale i to je velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.

Snad každý ví, že v lidském těle existuje lymfatický systém, ne každý už však ví, kde ho hledat. Poměrně známý je výraz mízní či lymfatické uzliny a obecně se ví i to, že jejich zduření bývá známkou vážných zdravotních komplikací. Lymfatický systém je komplexní soustava jednoduchých lymfatických cév a lymfatických uzlin, které obsahují bílé krvinky a tkáň vytvářející protilátky.Tento systém odvádí tekutinu z tkání, zachytává cizorodé částice, mikroorganismy a nádorové buňky a přivádí buňky určené k boji s infekcí, tedy protilátky na místa v těle, kde je jich zapotřebí. Z tohoto jednoduchého popisu je zřejmé, že bezchybná funkce lymfatického systému je pro náš organismus nesmírně důležitá.

Délky a ceny lymfodrenáží,které v salonu provádíme najdete v sekci ceník.Důležité je předem se poradit,jaká z nich je v rámci Vašeho zdravotního stavu vhodná.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X