Salon Eden

FYZIOTERAPIE

Stručný popis

FYZIOTERAPIE

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu. Je poskytována tam, kde jsou pohyb a funkce organismu porušeny nebo ohroženy procesem stárnutí, přetížením, úrazem, nemocí nebo vrozenou vadou. Prostřednictvím pohybu a dalších prostředků fyzioterapie ovlivňujeme cíleně i funkce ostatních systémů včetně psychiky.

Ošetření fyzioterapeutem zahrnuje množství speciálních technik a metod, které upravují svalové napětí a korigují postavení kloubů. Tím se snižuje bolestivé dráždění z tělesných tkání a mizí i subjektivní vjem bolestí zad, hlavy, břicha i jinde. V kombinaci s pravidelným cvičením představuje fyzioterapie ideální možnost jak udržet svůj pohybový aparát v dobrém stavu.

Co nabízíme:

Individuální léčebná tělesná výchova:

 • LTV je souhrnem procedur, do kterého patří dechová gymnastika, kondiční cvičení, postizometrická relaxace svalů a nácvik „automobilizace“ a výuka prevence. Jde o ryze individuální přístup k problémům. Patří sem i cvičení na balančních podložkách, gymballu, cvičení s overbally a therabandy.

Aktivace hlubokého stabilizačního systému:

 • Ten umožňuje vykonávat koordinovaný pohyb, tedy dosáhnout maximální efektivity s minimální vynaloženou energií. Do hlubokého stabilizačního systému patří svaly pánevního dna, bránice, šíjové svaly, hluboké svaly krku a zad, které v koordinaci s břišními svaly fixují páteř. Dochází k optimálnímu postavení kloubův dané situaci při dané zátěži, tedy rovnoměrnému rozložení zátěže a tlaků na celou kloubní plochu a tím je chrání před poškozením a blokádami.

Techniky měkkých tkání:

 • Jedná se o specifický druh ošetření, které má za úkol uvolnit spasmy svalů a svalové povázky – fascie – tzv. fasciální masáž v místech hyperalgických zón – tj. převážně míst, kde kůže a podkoží lne pevně ke spodině.

Mobilizace:

 • Neboli navrácení hybnosti periferních kloubů a páteře do fyziologického rozmezí

Míčkování:

 • Masáž pomocí soft míčků různých velikostí, používá se na prokrvení povrchových struktur, ale také u dechového cvičení, na jemnou masáž obličeje nebo jako metoda před klasickou masáží

Klasická masáž:

 • Jedná se o soustavu hmatů, působící převážně na svaly a fascie. Klasická masáž ovlivňuje: prokrvení svalů a kůže, endokrinní systém, lymfatický systém, svalový tonus, bolest, podpůrný vazivový aparát, vegetativní nervový systém, psychiku i vnitřní orgány

Kdy je důvod navštívit fyzioterapeuta­najdete v podrobném popisu terapie

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | FYZIOTERAPIE

Kdy je důvod navštívit fyzioterapeuta:

 • při bolestivých stavech pohybové soustavy krční, hrudní, bederní pářeře a kloubů končetin včetně svalového a vazivového aparátu
 • při neurologických onemocněních (stavy po CMP, obrny periferních nervů, degenerativní onemocnění CNS, DMO, kořenové syndromy a další)
 • při ortopedických onemocněních (poruchy statiky a dynamiky páteře např. vadné držení těla, skoliozy, deformity nohy “hallux valgus”a další
 • při poúrazových stavech (zlomeniny, stavy po dlouhodobé imobilizaci v sádře nebo ortéze, po luxacích kloubů, poranění vazů a kloubních pouzder, dlouhodobé doléčování po polytraumatu)
 • při degenerativních nemocněních pohybového aparátu (artrózy, revmatoidní artritida, M. Scheuermann, M. Bechtěrev a další)
 • při pooperační péči v ortopedii a chirurgii (stavy po endoprotéze kyčelního nebo kolenního kloubu, plastiky kolenních vazů, bolestivé jizvy, stavy po operacích meziobratlových plotének a další)
 • při oslabení pánevního dna (funkční sterilita, kostrčový syndrom, bolestivá menstruace)
 • při dětských onemocněních (DMO, vadné držení těla, skoliózy, vady nohou, opožděný psychomotoric­ký vývoj)

důležité info:

Jako nezdravotnické zařízení nemáme smlouvu s žádnou pojišťovnou,proto je fyzioterapie u nás plně hrazená klientem! Pro odbornou fyzioterapii je v salonu vyhrazen čas každé úterý od 8–14h.Pokud budete potřebovat jiný čas,budeme se Vám snažit vyhovět,jen počítejte s delšími termíny,nebo můžeme nabídnout možnost výměny za jiné rehabilitační metody(reflexní terapie,dornova metoda)

+420 777 902 361

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X