Salon Eden

DORNOVA METODA

Stručný popis

DORNOVA METODA

Proč Dornovu metodu? Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. To se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců maséra.Nepřekračuje se při tom práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana, a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. Ošetření je zakončeno „ukotvením“ nové polohy kloubů a doporučením, jak v běžném životě podpořit její udržení.

Dornova metoda je neuromaskulární masáž, která dokáže korigovat vysunuté obratle, vytaženou pánev, bolavá ramena, lokty, kyčle, kolena. Pomocí speciálních cvičení a hmatů navrací kosti a klouby do své ideální pozice. Narovnává kosterní aparát a uvolňuje uskřinuté nervy, které způsobují bolesti, brnění a nepohyblivost končetin.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | DORNOVA METODA

Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. obrázek obrázek

Jak metoda vznikla Tato metoda je pojmenována po svém objeviteli Dieteru Dornovi, majiteli pily v městečku Lautrach v Německu. Dieter Dorn si sám poškodil páteř při nadzvedávání těžkého kmene a nemohl se narovnat. Od této bolesti a potíží mu pomohl starý sedlák, o němž se dozvěděl, že umí pomáhat lidem, kteří mají problémy s páteří. Dorn byl touto rychlou pomocí a účinkem ohromen a chtěl se to naučit sám. Po smrti sedláka se pokoušel podobně pomáhat lidem a díky svým úspěchům dál intuitivně metodu rozvíjel. Postupně ji přímo od něho nebo od jeho žáků naučilo více než tisíc terapeutů, dnes se dokonce rozšířila až do Afriky.

Zde si můžete přečíst překlad z přednášky pana Dorna v roce 1997

Kde je Dornova metoda účinná Příčinou nesprávných poloh obratlů (a tím i bolesti zad a kloubů) mohou být fyzické potíže, jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin (aniž by pacient o rozdílu věděl), zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože se při léčení Dornovou metodou uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi nebo polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Proč Dornovu metodu Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Terapeut při tom nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.

Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana, a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků.

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky.Ta se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva. Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 2–3 krát měsíčně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je i spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů. Za dostatečné množství tekutin se považuje tělesná hmotnost vynásobená 0,03 l Pro koho je Dornova metoda vhodná Dornova metoda je velice efektivní i u dětí. Již v porodnici u nich dochází při držení za nožičku po porodu k povysunutí kyčelního kloubu a zvětšení kloubní štěrbiny. Tuto nerovnováhu je vhodné co nejdříve odstranit a vyhnout se tak následným potížím v dospělém věku.

Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní.

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích. Důležitá je ovšem spolupráce a pomoc klienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky a vzorce.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X