Salon Eden

BREUSSOVA MASÁŽ

Stručný popis

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž „meziobratlových plotének“ se provádí jako součást Dornovy metody. Mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel atd. se mohou spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují. Samostatná Breussova masáž je tedy výbornou metodou pro prevenci výhřezu plotének a také ve chvíli,kdy je tělo v akutním stavu a žádná jiná masáž není možná.Uvolněním meziobratlových plotének dochází i k uvolnění bolestí z výhřezu.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | BREUSSOVA MASÁŽ

Pochází od Rudolfa Breusse (1899–1990), rakouského léčitele a lidového experta medicíny, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině. Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují. Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Meziobratlová ploténka: Pružná ,,destička,, sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku… S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat, výborně se doplňuje s Dornovou metodou.

Vlastnosti třezalky:

  • výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres * je protizánětlivá * zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči * používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X