Salon Eden

BAŇKOVÁNÍ

Stručný popis

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je jedna účinných metod stimulace reflexních zón spočívající ve vtažení tkáně do baňky, v níž bylo vytvořeno vakuum.Ještě nedávno je praktikovali obyvatelé Středomoří a východní Evropy. Dnes baňkami můžeme ulevit spoustě běžných i závažnějších problémů…

Konkrétně je baňkování starověká čínská technika při které je na povrch kůže přiložena speciální baňka, ve které je po přiložení vytvořen podtlak (buďto tím, že se baňka nahřeje a při jejím ochlazení v ní poklesne tlak, nebo je vzduch zčásti odsán), takže povrchová vrstva kůže, podkoží a svalů je vtažena dovnitř a držena v baňce. V důsledku podtlaku dochází k mohutnému prokrvení a též k odplavení nežádoucích metabolitů a k následnému zlepšení stavu.Ovlivnit můžeme jak lokálně stažené svaly a tkáň,tak i reflexně celý organismus. Baňkami, ve kterých je podtlak,se dá i masírovat.V tom případě se působí na tkáň trochu jinak a nezůstávají skvrny vytvořené podtlakem.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | BAŇKOVÁNÍ

A je to opět tady, znovu nás tíží nepříjemná únava, ztuhlost svalů, bolesti hlavy a další nepříjemné stavy, které s sebou přináší dnešní doba. Lidé jaksi zakrněli od sedavého způsobu života, neustálého vysedávání u počítače nebo před televizní obrazovkou. Nevhodná strava, nedostatek pohybu a stres se podepsal na každém z nás. Záleží pouze na nás jestli se těmto nepříjemnostem poddáme nebo se rozhodneme s nimi bojovat.

Možností jak s nimi zatočit je celá řada. Jedno řešení nabízí takzvaná vakuová terapie nebo-li baňkování, což je metoda, která nám může pomoci při léčbě ztuhlých a ztvrdlých svalů. Jedná se o starodávnou léčebnou metodu, které se hojně využívalo již ve starověku. Ve staré Číně, Mezopotámii, Egyptě a Řecku znali a také často používali baňkování k očištění a uvolnění organismu.

Proč právě vakuové terapie?

Díky této metodě pomůžeme svému organismu k celkovému uvolnění. Baňkování také příznivě ovlivňuje zažívání, je dobré proti bolestem hlavy a také proti menstruačním bolestem. Lze ho využívat jako podpůrnou léčbu při různých sexuálních poruchách, anémii, únavě a nespavosti. Baňkování je také účinné při odbourávání celulitidy. Uleví nám od bolestí zad a šíje. Pomůže k celkové relaxaci našeho unaveného těla.

Co si představit pod pojmem baňkování?

Je to metoda, která je podobná akupunktuře. Při této metodě se využívá podtlaku, který vyvolá lokální prokrvení tkáně a orgánů, díky čemuž se tělo zbavuje škodlivých látek. Baňky se přikládají na postižená místa nebo na body na akupunkturních drahách, které postižené místo ovlivňují. Po přiložení dojde k přisátí baňky čímž dojde k podtlaku. Pro navození příjemné atmosféry se při baňkování doporučuje poslech relaxační hudby a nebo také aromaterapie.

Co všechno můžeme léčit za pomoci baňkování?

 • nachlazení, chřipku
 • astma, kašel
 • bolesti zad, břicha, svalů, kloubů, hlavy, zubů
 • gynekologické problémy
 • sexuální poruchy
 • fyzickou únavu
 • nespavost
 • anémii
 • zácpu
 • kožní a žilní problémy
 • celulitidu

Lidé se většinou pro baňkování rozhodnou až ve chvíli, kdy je opravdu něco bolí. Baňkování je však dobré i jako prevence ještě před zpozorováním prvních potíží.

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X