Salon Eden

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Stručný popis

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie je velmi jemná manuální technika, která skrze práci s kraniosakrálním systémem ovlivňuje stav celého organismu jako celku. Během terapie dochází k velmi hlubokému uvolnění těla srovnatelnému s meditací a to je okamžik, kdy je organismu umožněno aktivovat sebeúzdravné mechanismy. Podstatou kraniosakrální terapie je tedy návrat k celistvé rovnováze organismu a tím ke svému přirozenému stavu, zdraví.

Vede k fyzickému i psychickému uvolnění a pozvolnému odstranění napětí. Často napomáhá k odstranění obtíží s kostrčí a křížovou kostí, bolestmi hlavy, chronických bolestí zubů, čelisti a dalších. Doporučuje se pro vyčerpané osoby, které se potřebují zbavit napětí a doplnit síly.

Jak kraniosakrání terapie vznikla?

Základy vychází z konvenční osteopatie 19. století, která zkoumala změny na kostech v souvislosti s jednotlivými onemocněními. Průlomem, díky kterému vznikl celý biomechanický koncept kraniosakrální terapie, bylo zjištění lékaře Dr. Williama G. Sutherlanda (1873–1954), že lebka jako celek není pevná kostěná struktura, ale že se jednotlivé lebeční kosti jemně pohybují ve švech. Začal pátrat po příčině pohybů, které pro svou rytmickou podobnost s dýchacím rytmem nazval „vnitřním dýcháním\" a sílu, která tyto pohyby způsobuje, nazval „dechem života\". Nakonec zjistil, že se jedná o pohyb tekutiny, mozkomíšního moku, přenášeného do celého těla a tedy hmatného kdekoliv na povrchu těla.

Zobrazit podrobný popis

Podrobný popis | KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie pomáhá například při:

bolestech a potížích nejrůznějšího původu dospělých i dětí potížích spojených s nervovým systémem, mrtvění končetin apod. potížích psychosomatického původu bolestech kloubů a páteře (např: artróza, skolióza, výhřezy plotének, ústřel, atd.) bolestech hlavy bez medicínsky zjištěné příčiny, migrény dýchacích potížích, astmatu, alergiích bez prokázané příčiny pooperačních bolestech blíže nezjištěných příčin detoxikuje, harmonizuje PMS, hormonální poruchy, noční pomočování poruchách rovnováhy a koordinace pohybů, závratích, křečích, ticích různých poruchách zraku, sluchu, které se nelepší klasickou léčbou potížích způsobených utlačením nervů nebo špatným prokrvením některé části mozku včetně následků mozkových příhod (pozor, terapie může být zahájena až po několika měsících po rekonvalescenci z mozkové příhody! – viz kontraindikace) vysokém/nízkém krevním tlaku poruchách učení, koncentrace, hyperaktivitě problémech s otěhotněním, impotence v těhotenství zpracování porodního traumatu podpoře léčby závislostí posílení celkové imunity a vitality organizmu stres, chronické únava, nespavost

+420 267 093 686

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X