Salon Eden

Kontraindikace

Kontraindikace jsou zdravotní stavy pro něž nelze masáž provádět.

Masáž je naprosto nevhodná ihned po vydatném jídle a bezprostředně po nadměrné tělesné námaze, při celkovém vyčerpání. Masáž se neprovádí v těhotenství a v šestinedělí. Při výskytu infekčních chorob a při vysokých teplotách. Dále při výskytu nádorových onemocnění. Nemasírují se oblasti těla postižené kožními záněty (vředy, plísňová onemocnění) a kožními poraněními (odřeniny, rány, apod.), kožní útvary (mateřská znaménka, aj.). Nemasírují se místa s výrazně zvětšenými žilami (zpravidla na lýtkách), ani následky úrazů (krevní výrony či jiné poúrazové stavy). Zvláště přísný zákaz platí pro masáž břicha při jakýchkoliv bolestech v břišní dutině.

Zde jsou uvedeny hlavní kontraindikace,ale nebojte se zeptat,pokud máte,nebo jste měli nějaké jiné zdravotní problémy.

Horečka, nachlazení

Infekce, záněty

Jakékoli akutní stavy

Onkologické nálezy, TBC

Hemofilie

Vysoký stupeň osteoporózy

Hnisavá kožní onemocnění

Kožní vyrážky

Krátce po operaci

Kdy se poradit s lékařem?

choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie, vysoký krevní tlak, apod.)

při cukrovce

při epilepsii

u chronických kožních chorob

u křečových žil

v těhotenství

Občas se setkáváme s tím,že klienti i přestože se před první návštěvou ptáme na vešketá zdravotní omezení,tak si buď nevzpomenou,nebo je nepovažují za důležité.V ne­poslední řadě je to užívání antidepresiv,či jiných psychofarmak.V dneš­ní přetížené době je to stále častější a není se čemu divit.Nicméně i v těchto případech se jedná o druh kontraindikace na některé masáže a je důležité,aby jste na otázku zda nějaké takové léky užíváte odpovídali pravdivě.Je to pro terapeuta důležitá informace,díky které terapii přizpůsobí..(př.jen používání třezalkového oleje spolu s antidepresivy není možné)

Často i práce s tělem a relaxačními technikami(atogenní trénink,jacobsnova progresivní relaxace a další) popřípadě sebepoznávací techniky(u nás občasné focení aury) mají velký vliv na lidskou psychiku.Jsou velmi prospěšné,ale nejsou náhražkou za medicínskou léčbu nemocných pacientů.Velmi úspěšně se tyto techniky ale používají jako doplňkové..Tyto terapie nejsou hrazeny pojišťovnou,takže se klienti účastní sami od sebe a na vlastní zodpovědnost (a z toho vyplývá-bez provázejících doporučení lékaře). Je proto předem potřeba informovat terapeuta,který podobné terapie,nebo sebepoznávací techniky vede pokud užíváte např. psychofarmaka, anebo máte závažné zdravotní problémy.

Nabídka masážních služeb Salonu Eden

X

Salon Eden dále nabízí

X